Asus Vivobook 14 A1404VA-VIPS3821M [i3-1315U|RAM 8GB|SSD 256GB|Win11|OHS24+365|QuietBlue]
Asus VivoBook 14
Easy Portability | Effort Productivity
- Intel® Core™ i3-1315U ( 10MB Cache, 1.2 GHz up to 4.5 GHz, 6 cores, 8 Threads )
- Windows 11 Home
- Microsoft Office Home 2024 + Microsoft 365 Basic
- 256GB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD
- RAM 8GB DDR4 on board
- Intel UHD Graphics
- Display 14.0″ Inch IPS FHD (1920 x 1080) 16:9 aspect ratio, LED Backlit, 60Hz refresh rate, Anti-glare display, 45% NTSC color gamut
FREE : Asus BackPack
Garansi Resmi Asus Indonesia
BISA REQUEST FAKTUR PAJAK
Rp 8.799.000
| Processor | Intel® Core™ i3-1315U ( 10MB Cache, 1.2 GHz up to 4.5 GHz, 6 cores, 8 Threads ) |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Home Edition 64 Bit |
| Office | Microsoft Office Home 2024 + Microsoft 365 Basic |
| RAM | 8GB DDR4 Onboard |
| Storage | 256GB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD |
| VGA | Intel UHD Graphics |
| Display | Display 14.0" Inch IPS FHD (1920 x 1080) 16:9 aspect ratio, 250nits brightness, 45% NTSC color gamut |